Copyright 2022. HISTORYPOŻ&MUZEOPOŻ. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

 

Redakcja Historypoż poszukuje informacji na temat zakładowej straży pożarnej nieistniejącej już Elektrowni I w Jaworznie na Górnym Śląsku.

PRZEJDŹ DO INNYCH ARTYKUŁÓW

04 grudnia 2022
Pożary i zniszczenia II wojny światowej, tak można zinterpretować tę fotografię. Na ujęciu kobieta przed płonącym budynkiem zabudowy wiejskiej. Polska
02 grudnia 2022
Pogorzelisko po pożarze we wsi Siucice w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Aleksandrów. Pożar z czerwca 1970 r.
01 grudnia 2022
W galerii multimediów zajawki rysunek wózka do przewozu gaśnic. Dzisiejsza zajawka nawiązuje do tej z 8 listopada br., w której

W galerii multimedium zajawki  walor filatelistyczny z I poł. XX w. tzw. znaczek współpocztowy ząbkowany projektu Edmunda Czarneckiego (1906-1990).

 

Druk ten o wartości 5 gr. w latach 30. pojawił się  prawdopodobnie w obiegu  wewnętrznym na obszarze województwa stanisławowskiego II RP. Tym bardziej też, ze został wydany przez Zarząd Wojewódzki  Związku Straży Pożarnych R.P. Okręg w Stanisławowie.

 

Nie posiadam wiedzy na temat jego emisji, niewątpliwie jednak mogę stwierdzić, że należy do unikatowych i może stanowić gratkę dla niejednego kolekcjonera, ponieważ treścią przekazu nawiązuje także do druków ulotnych charakterystycznych dla  cegiełek kwestarskich. 

 

d.j. [CMP] 

Strażacki walor filatelistyczny – dobrowolny datek na umundurowanie

18 listopada 2022

Blog o historii ochrony przeciwpożarowej, s​​​​​​przętu gaśniczego i działalności straży


 

O PORTALU

NA SKRÓTY

Platforma edukacji w zakresie ochrony ruchomych zabytków techniki pożarniczej i opieki nad tymi zabytkami.

historia ochrony przeciwpożarowej
historia straży pożarnej
dawny sprzęt techniki pożarniczej